Esselamu alejkum ue rahmetullahi ue barekatuhu,

Ju paraqesim projketin e radhës të audiolibrit

“PSE TI NUK FAL NAMAZ?”

 

Teksti është shkëputur nga ligjerata e Hoxhë Enis Rama “Pse nuk falesh”

 

Qëllimi i këtij projekti është që të kompjohen Audio-CD të cilat do të shpërndahen falas në Ramazan.

Plani është që 10 000 CD të kopjohen dhe të shpërndahen nëpër Xhamia këtu në Gjermani por edhe në vendet tjera.

CD-të shpërndahen falas dhe ndalohet shitja.

Për ata të cilët dëshirojn të kontribojnë në finacimin e këtyre CD-ve, mund të paraqiten në numrin e mobilit në:
(+49) 0176 48 37 31 88 (Viber dhe WhatsApp)

Me nderime dhe respekt

Abdylrrahimi
www.HAREKE.de

Teksti është shkëputur nga ligjerata e Hoxhë Enis Rama “Pse nuk falesh”
Interpretoi aktori: Alfred Trebicka
Pregaditja teknike: Abdylrrahim Leci
Për t’u informuar rrethë projekteve tona të rradhës na vizitoni në faqen tonë të internetit
www.hareke.de
Deri atëherë ju lëm nën përkujdesjen e Allahut.

www.internetanbieter-experte.de

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *